NAVIJAK CARP EXPERT NEO DISTANCE 9000

Kód: 20202-900
Neohodnotené
Značka: ENERGO TEAM
55 €
Skladom (4 ks)
Môžeme doručiť do:
18.4.2024

Najnovší člen série navijakov Carp Expert Neo.

Detailné informácie

Podrobný popis

Najnovší člen série navijakov Carp Expert Neo.Na vodnom brehu sa tieto navijaky prezentujú pohľadným dizajnom, ako je tomu aj u Neo Distance 9000.Ale výzor nie je všetko, alebo predsa?K výzoru sa pripája aj zostavenie navijaka, obrovská cievka na dlhé náhody. Ide o priemer 80 mm s výškou 40 mm!!! K tomu, aby dlhé náhody fungovali, potrebujeme prvé veľké očko, ktoré je pri boilies rybárskych prútoch často 50-ka.Je z grafitu, na ktorý môžeme dať aj pletenú šnúru, ktorá má výhodu v tom, že od monofilovej môžeme použiť omnoho menšiu hrúbku pri rovnakej pevnosti v ťahu a nahodenie veľkého množstva šnúry bude mať len minimálne predĺženie, preto záber okamžite pocítime. Samozrejme môžeme ho použiť aj s monofilovou kmeňovou šnúrou (so zapojením pleteného náhodového nadväzca), v prípade feeder lovu je hrúbka klasickej šnúry okolo 0,20 mm, pri boilies love 0,25 mm.Milovníci boilies lovu v extrémnych prípadoch, ak treba nahodiť extrémne ďaleko a podmienky to dovoľujú (bez prekážok), zvykli zliezť po 0,18-0,20 mm hrúbku. Rozmerom cievky vďačíme za to, že veľmi rýchlo navinie koncovú montáž, na jedno otočenie kľučky získame až 1 meter šnúry!Pri takýchto veľkých navijakoch sa šnúra rada zbehne pod cievku, ale nie pri tomto navijaku, pretože sa na spodok dostal umelohmotný okraj, ktorý tejto nepríjemnosti zabráni.Na veľkú cievku sa dostali obrovské brzdné lamely, ktorých spoluprácou vznikol precízne nastaviteľný nelepiaci sa mechanizmus.V navijaku sa nachádza 6+1 ložisko, ktoré zabezpečujú navijaku plynulý chod, keď ho pootočíme, necítime takmer žiaden odpor.Kovová kľučka je adekvátne silná a pevná, ale zostala rovnako ľahká. Ľahkosť je charakteristická pre celý navijak, veď pri realizácii ďalekých náhodov veľa závisí aj od dynamiky, čo s ťažkým navijakom nie vždy dokážeme splniť.6 mm oceľová os!V tomto navijaku sa spája sila, spoľahlivosť a dosiahnutie veľkých vzdialeností.

Pohon navijaka dostal kovový kryt. Pre spoľahlivosť, odolnosť a pohodlné používanie, ktoré zabezpečuje ľahká konštrukcia z grafitu je tento materiál obľúbený u výrobcov navijakov.
 
Pri realizovaní dlhých hodov majú všetky prvky montáže, tým pádom aj navijak, dôležitú úlohu. Pre dosiahnutie čo možno najdlhšieho hodu sa na navijak dostala špeciálne vyvinutá ľahká grafitová cievka na dlhé náhody, ktorá prijme veľké množstvo šnúry.

Dodatočné parametre

Kategória: Predná brzda
Záruka: 2 roky